سیری در iOS 15 و iPadOS 15 چه خبر است؟


باور اینکه سیری در اکتبر امسال ده سال در کنار ما خواهد بود دشوار است ، اما اپل همچنان در حال بهبود دستیار صوتی با ویژگی ها و مهارت های جدید است که هر ساله به دست ما می رسد.

WWDC امسال با بسیاری از ابزارهای جدیدی که در اواخر امسال به بهترین تلفن های آیفون و آنالوگ های اپل آمدند ، تفاوتی نداشت. ما قبلاً یاد گرفته ایم که سیری با دستگاه های HomeKit شخص ثالث ارائه می شود ، بنابراین در اینجا چیزهایی است که برای Siri در iOS 15 و iPadOS 15 جدید است.

اپل می گوید سیری دیگر همه چیز را برای پردازش گفتار شما به ابر نمی فرستد. این کاملاً روی دستگاه اتفاق خواهد افتاد. این که آیا این واکنش به بحث و جدال مربوط به گوش دادن به ضبط شده های چند سال پیش توسط هنرمندان است ، مشخص نیست ، اما به زودی Apple Neural Engine از تجارت (TBOB) و همچنین تشخیص گفتار بر اساس سخت افزار مراقبت خواهد کرد.

پردازش در دستگاه نیز سریعتر است ، در حالی که سفارشی سازی نیز بر روی دستگاه باقی می ماند. اپل می گوید سیری برای ارائه پیشنهادهای خصوصی اما فعال ، عادات شما ، از جمله متداول ترین مخاطبین و زبانی که شما استفاده می کنید و همچنین موضوعات مورد علاقه Apple News شما را فرا خواهد گرفت.

در نتیجه موارد فوق ، یکی از بزرگترین موارد جدید ، توانایی پردازش برخی از درخواستها منهای اتصال به اینترنت است. به عنوان مثال ، در iOS 15 / iPadOS 15 به لطف پردازش دستگاه ، می توانید تایمر و هشدارها را تنظیم کنید ، برنامه ها را راه اندازی کنید ، پخش صدا را کنترل کنید ، پیام ها را بنویسید و موارد دیگر.

اگر آهنگی را در اپل موزیک گوش می دهید یا از آخرین اخبار اپل مطلع می شوید ، به زودی می توانید فقط بگویید “این را برای مایک ارسال کن” و سیری می داند چه چیزی را ارسال کند. اگر عنصر صفحه قابل ارسال نباشد ، Siri عکس صفحه را ارائه می دهد. سرد. به همین ترتیب ، اگر به دنبال مخاطبی در برنامه مخاطبین یا کاروانی در Messages هستید ، می توانید بدون دادن نام به آنها بگویید “به آنها بگویید من در راه هستم”.

سیری در مقایسه با الکسا و دستیار Google هنوز در حال پیشرفت است ، اما در iOS 15 / iPadOS 15 کاربران می توانند جملاتی مانند “آیا پارک ملی یخچال هنوز باز است؟” را بیان کنند و آن را با “چه مدت طول می کشد تا به آنجا برسیم؟” “بدون راه اندازی مجدد مکان اصلی.

در صورت تمایل ، سیری به زودی پیام های دریافتی شما را در CarPlay بدون لمس صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی اعلام می کند. البته ، بسته به این که دوستان شما چه کسی هستند و چه کسی با شما در ماشین است ، باید در اینجا قضاوت کرد. اپل همچنین می گوید که کاربران AirPods می توانند از اعلام خودکار اعلان های ورودی حساس به زمان استفاده کنند.

سیری همچنین در مدیریت دستگاه های HomeKit در iOS 15 و iPadOS 15 با افزودن ساعات کار خاص دقیقتر می شود. به عنوان مثال ، بگویید: “هی سیری ، ساعت 7:00 چراغ های اتاق خواب من را خاموش کن.” یا “سلام سیری ، وقتی من می روم همه چراغ ها را خاموش کن”.

پشتیبانی شخص ثالث از Apple Siri

همه به روزرسانی ها به عنوان بخشی از iOS 15 و iPadOS 15 ارائه می شوند که در تابستان قبل از انتشار کامل در پاییز در نسخه بتا قرار دارند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *