صدای فضایی چیست؟ | بررسیهای معتبر


در WWDC 2020 ، اپل دو ویژگی جدید برای دامنه AirPod خود اعلام کرد: سوئیچینگ خودکار و صدای فراگیر.

صدای فراگیر ویژگی است که بیشتر ما را فریب می دهد. این مختص iOS است – آن را در جای دیگری نمی یابید ، اگرچه سایر قالب ها و مارک ها تفسیرهای خاص خود را دارند – و این به موجی از علاقه به تجربیات صوتی گسترده و باتجربه تبدیل می شود.

یک سال پس از اعلام قالب صوتی و به نظر می رسد که سرانجام با Dolby Atmos ، که همراه با WWDC 2021 منتشر شده است ، به عنوان صدای فراگیر پخش شد.

بنابراین صدای فراگیر اپل چیست؟ چگونه کار می کند و روی چه دستگاه هایی موجود است؟

صدای فراگیر ردیابی سر پویا را برای یک تجربه “تئاتر مانند” هنگام تماشای فیلم خانگی شما به ارمغان می آورد.

این دستگاه از شتاب سنج / ژیروسکوپ در دستگاه های iOS ، همراه با فیلترهای صوتی جهت دار و تنظیم دقیق فرکانس هایی که هر گوش دریافت می کند ، برای قرار دادن اصوات “تقریباً در هر جایی” از نیمکره صدا استفاده می کند.

با استفاده از صداهایی که در اطراف بیننده قرار می گیرند ، اثر هنگام کار جذاب است. قسمت صدا نیز به دستگاه iOS ترسیم می شود ، به طوری که مثلاً وقتی سر خود را حرکت می دهید ، “صدا با بازیگر یا عمل بر روی صفحه باقی می ماند”.

پشتیبانی صوتی فراگیر شامل موسیقی متن در 5.1 ، 7.1 و صدای مبتنی بر شی در Dolby Atmos است.

صدای فراگیر Dolby Atmos هنگام جفت شدن با Apple Music کمی متفاوت عمل می کند زیرا از ردیابی هد استفاده نمی کند. در نتیجه برای لذت بردن از این ویژگی ، واقعاً به یک جفت هدفون اپل نیازی ندارید.

به طور پیش فرض ، اپل موزیک به طور خودکار آهنگ های Dolby Atmos را در تمام هدفونهای AirPods و Beats که دارای تراشه H1 یا W1 هستند پخش خواهد کرد. برای به دست آوردن صدای فراگیر با استفاده از Dolby Atmos با هر هدفون ، به نظر می رسد فقط باید Atmos را در تنظیمات “همیشه روشن” فعال کنید.

از آنجا که صدای فضایی محدود به دستگاه های iOS است ، آن را خارج از اکوسیستم اپل نخواهید یافت. به این ترتیب برای گوش دادن به محتوای صدای فراگیر به سخت افزار / نرم افزار زیر احتیاج دارید.

 • AirPods Pro / AirPods Max
 • آیفون 7 یا بالاتر
 • iPad Pro 12.9 اینچی (نسل 3) و نسخه جدیدتر
 • iPad Pro 11 اینچی iPad Air (نسل 3) و نسخه های جدیدتر
 • iPad (نسل ششم) و نسخه های جدیدتر
 • iPad mini (نسل 5)
 • iOS یا iPadOS 14 یا بالاتر

صدای فراگیر دالبی اتموس در 7 ژوئن وارد اپل موزیک شد. با توجه به برنامه های پخش ویدئو ، پشتیبانی در حال حاضر بسیار گسترده نیست. Apple TV + (البته) ، Disney + و همچنین سرویس های پخش مستقر در ایالات متحده HBO Max و Hulu از آن پشتیبانی می کنند.

TvOS قرار است بعداً در سال 2021 از آن پشتیبانی کند و آن را به جعبه 4K اپل تی وی بیاورد.

صحبت از پشتیبانی Netflix بود ، اما غول پخش ویدئو این موضوع را در اوایل سال 2021 از بین برد.

از آنجا که AirPods Pro و AirPods Max تنها هدفونی هستند که از ویژگی صدای فراگیر اپل با فیلم و تلویزیون پشتیبانی می کنند ، هنگامی که یکی از این جفت ها را با یک دستگاه iOS جفت کنید ، از شما س ifال می شود که آیا می خواهید صدای فراگیر را فعال کنید یا خیر.

اگر آن را فعال کنید ، می توانید نوار لغزنده صدا را تنظیم کنید تا اثر کم یا زیاد شود.

اگر تصمیم گرفته اید که در جفت سازی اولیه آن را فعال نکنید ، اما تصمیم گرفته اید که می خواهید وضعیت آن را ببینید ، می توانید با پیروی از این دستورالعمل ها این کار را انجام دهید.

 • به تنظیمات> بلوتوث بروید
 • هدفون Pro یا Max خود را پیدا کنید
 • روی دکمه اطلاعات ضربه بزنید
 • صدای فراگیر را روشن کنید

و این به همین سادگی است. همچنین می توانید با ضربه زدن روی گزینه See & Hear نحوه عملکرد ، جابجایی بین صدای استریو و صدای فراگیر ، به یک نسخه آزمایشی ویژگی گوش دهید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *