نحوه تماشای یورو 2020 با کیفیت 4K (و به صورت رایگان)


ممکن است یک سال دیر باشد ، اما یورو 2020 سرانجام منتظر ما است. و بله ، با وجود تأخیر ، طبق یوفا هنوز یورو 2020 است و نه یورو 2021.

با توجه به محدودیت تعداد هواداران پذیرفته شده در استادیوم ها به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا ، بسیاری تلاش خواهند کرد تا بهترین نمایش ممکن را در خانه داشته باشند.

خبر خوب این است که به دنبال موفقیت در پوشش BBC 4K در جام جهانی ، 22 مسابقه قهرمانی اروپا با 4K پخش می شود – با فرض داشتن تجهیزات مناسب.

توجه داشته باشید که این تنها مربوط به 22 توزیع بی بی سی از 25 است. متأسفانه ، انتخاب ITV با کیفیت 4K (فقط با کیفیت HD) پخش نخواهد شد و نه BT Sport و نه Sky حق پخش این مسابقات را ندارند.

اگر تلویزیونی دارید که از Freeview Play پشتیبانی می کند ، می توانید همه این مسابقات یورو 2020 را به صورت رایگان و در یک مکان تماشا کنید.

بدیهی است که شما به یک تلویزیون 4K نیاز دارید ، اما فقط داشتن تلویزیونی که از رزولوشن های UHD به تنهایی پشتیبانی کند کافی نیست.

برای اطمینان از اینکه همه چیز روان پیش می رود ، دو چیز اضافی وجود دارد.

اولین دستگاهی است که از ویژگی “آزمایشی” 4K برنامه iPlayer پشتیبانی می کند. اگرچه تقریباً همه تلویزیون های هوشمند دارای iPlayer داخلی BBC هستند ، اما همه از جریان UHD پشتیبانی نمی کنند.

معامله: تلویزیون ال جی 2021 55 ″ 4K فقط 499 پوند (پس انداز 200 پوند)

در اینجا ، BBC یک لیست طولانی و گسترده از تلویزیون های سازگار دارد ، اما اگر تلویزیون در این لیست نیست ناامید نشوید: تلویزیون های مختلف Fire TV Edition و دستگاه های Roku ذکر شده اند و مستقیماً به یک پشتیبان HDMI متصل می شوند بندر.

دومین چیزی که شما نیاز دارید اتصال اینترنت به پهنای باند برای کنترل جریان UHD است. بی بی سی سرعت 24 مگابیت بر ثانیه را برای 4K یا 12 مگابیت بر ثانیه را برای تجربه کمتر توصیه می کند. اگر در بالای این مورد قرار گرفتید ، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که هیچ کس همزمان با کشورهای خود در جریان نیست یا بازی نمی کند.

سرانجام ، HDR نیاز به تلویزیونی دارد که از استاندارد HLG پشتیبانی کند تا مزایای رنگهای روشن ، روشن و واقع گرایانه تر ، که سنگ بنای HDR است ، به ارمغان آورد.

در این مرحله ، دو حذفی اساسی وجود دارد که قابل توجه است. اول اینکه ، حتی اگر مانیتور UHD دارید ، نمی توانید یورو 2020 را با کیفیت 4K HDR تماشا کنید. این برنامه همچنین از برنامه های تلفن پشتیبانی نمی کند ، بنابراین از طریق Chromecast Ultra شما هیچ پخش فوتبالی وجود ندارد.

در مرحله دوم ، iPlayer Sky Q در حال حاضر “پشتیبانی نمی شود” ، که کمی گمراه کننده است ، زیرا محتوای UHD یکی از مزیت های اصلی است.

با فرض اینکه سخت افزار سازگار دارید ، تماشای یورو 2020 با کیفیت 4K بسیار آسان است. ابتدا مطمئن شوید که آن را درست در تنظیمات تنظیم کرده اید:

  1. به تنظیمات BBC iPlayer بروید

2. روی تنظیمات و راهنما ضربه بزنید

3. کیفیت فیلم را انتخاب کنید

4. بهترین کیفیت را انتخاب کنید

بدیهی است که در حال حاضر هیچ تطبیقی ​​برای آزمایش این مورد وجود ندارد ، اما جستجوی محتوای UHD هنگام تماشای یک آرم کوچک “UHD” را نشان می دهد ، بنابراین باید بدانید که اگر آن را مشاهده نکنید کار می کند.

با این حال ، اگر کیفیت تصویر آنطور که انتظار دارید تیز به نظر نرسد ، iPlayer می تواند اتصال اینترنت ضعیف را جبران کند.

اگر فکر می کنید همه چیز باید بهتر شود ، یک تست سرعت انجام دهید و سپس ببینید آیا می توانید با برخی تنظیمات آسان سرعت اینترنت را افزایش دهید یا خیر.

معامله: تلویزیون ال جی 2021 55 ″ 4K فقط 499 پوند (پس انداز 200 پوند)

با توجه به اینکه یورو 2020 از روز جمعه ، 11 ژوئن آغاز می شود ، این مسابقاتی است که می توانید در روزهای ابتدایی مسابقات با 4K iPlayer مشاهده کنید.

  • ترکیه در برابر ایتالیا
  • ولز علیه سوئیس
  • انگلیس مقابل کرواسی
  • اسکاتلند علیه جمهوری چک
  • اسپانیا علیه سوئدمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *