همه ویژگی های جدیدی که به iMac و MacBook وارد می شوند


آخرین نسخه macOS اپل Moterery نام دارد و در جلسه اصلی WWDC 2021 با جزئیات شرح داده شد.

بعد از تعمیرات عظیم macOS در سال 2020 با Big Sur ، همیشه احتمال داشت که نسخه بعدی کمی پایین بیاید.

ممکن است مونتری پر از تغییرات اساسی نباشد ، اما دارای تعدادی ویژگی جدید است. در اینجا معرفی مختصری از ویژگی های عالی که در مورد آنها می دانیم است.

می توانید پیش نمایش نرم افزار را امروز با برنامه بتا عمومی که در ماه جولای منتشر می شود ، برای توسعه دهندگان بارگیری کنید. نسخه گسترده تر آن باید تا پاییز صبر کند ، احتمالاً همراه با تراشه جدید M1X و MacBook Pro.

در اینجا برخی از به روزرسانی های بزرگ موجود در آخرین نسخه macOS وجود دارد. iCloud Plus و تعدادی از ویژگی های محرمانه نیز وجود دارد.

Safari در نسخه بعدی macOS تغییرات بزرگی ایجاد می کند. اکنون می توانید برگه ها را با هم در لیست های مناسب گروه بندی کنید و برگه ها به نوار آدرس در بالا منتقل شده اند تا جلوه تمیزتری به همه بدهند.

شاید هوشمندانه ترین گزینه macOS (خوب ، برای کسانی که تجهیزات زیادی از اپل دارند) کنترل جهانی است. با این کار Mac شما به iPad (یا Mac به Mac دیگری) متصل می شود و به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه تنظیمات ، از trackpad ، موس و صفحه کلید مشابه در هر دو استفاده کنید.

حتی می توانید محتوا را از رایانه لوحی خود به رایانه بکشید ، که یک حقه بزرگ به نظر می رسد.

در Monterey شما قادر خواهید بود محتوای AirPlay را در iMac و MacBook خود پخش کنید ، قابلیتی که تاکنون به طرز عجیبی از آن بی بهره بود. به عنوان مثال ، شما می توانید موسیقی یا فیلم را از iPhone به Mac پخش کنید ، یا یک نمایش را از تلفن خود در صفحه بزرگ به اشتراک بگذارید.

تمرکز تا حد زیادی پسوند حالت مزاحم نشوید ، که به شما امکان می دهد پروفایل های خاصی را برای موقعیت هایی مانند بازی ، محل کار یا خواب انتخاب کنید. هر حساب تنظیمات اعلان را تغییر می دهد و می توان آنها را برای دوره های خاص سفارشی کرد.

SharePlay ویژگی جدیدی در iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS است و به شما امکان می دهد در هنگام مکالمه با FaceTime مطالب را به اشتراک بگذارید. شما و بسیاری دیگر می توانید Ted Lasso را با هم تماشا کنید یا یک لیست پخش را با آهنگ ها از طریق Apple Music همگام سازی کنید. اپل می گوید که حتی میزان صدا نیز قابل تنظیم است بنابراین شما می توانید هنگام تماشا همچنان صحبت کنید.

البته ، SharePlay یک ویژگی جدید بسیار خوب FaceTime است – اما تنها نیست. اکنون می توانید پس زمینه را تار کنید ، نحوه مشاهده دیگران را تغییر دهید و همه را از طریق اتصال وب به یک تماس دعوت کنید.

برنامه iOS مورد علاقه من در Mac وجود دارد. دستورات سریع به شما امکان می دهد عملکردها را به صورت خودکار انجام دهید و به شما امکان می دهد چندین مرحله را با لمس یک دکمه انجام دهید. می توانید خودتان را ایجاد کنید ، با دیگران به اشتراک بگذارید یا گالری مواردی را که از قبل ساخته شده مرور کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *