ویژگی مخفی جدید باتری macOS Monterey و iPadOS 15 کاملاً نجات دهنده استاپل در مورد WWDC جزئیات بسیار خوبی در مورد به روزرسانی های آینده macOS 12 Monterey و iPad OS 15 ارائه کرد ، اما یک ویژگی جذاب خاص را از دست داد – حالت کم مصرف فعلی در دستگاه های iPhone.

مطابق صفحه پیش نمایش macOS Monterey ، وقتی فعال باشد ، حالت کم مصرف باعث افزایش عمر باتری Mac یا iPad می شود. این باید به کاربران مک کمک کند کمی بیشتر انرژی را در کمبود سوخت صرف کنند.

در حال حاضر ، فقط MacBook (اوایل سال 2016 و بعد از آن) و MacBook Pro (اوایل سال 2016 و بعد از آن) به عنوان سازگار ذکر شده اند. وقتی این ویژگی را برای اولین بار شنیدیم ، فهمیدیم که این ممکن است موردی باشد که فقط مک سی سیلیکون مبتنی بر M1 از آن بهره مند است ، اما به نظر نمی رسد که چنین باشد.

“با یک حالت کم مصرف که برنامه های پر مصرف و پردازش را مدیریت می کند ، عمر باتری MacBook خود را افزایش دهید. این صفحه جایی را که به آن نیاز دارید هدایت می کند تا از باتری خود بیشترین بهره را ببرید. ”(در صفحه MacRumors می گوید).

افزودن این ویژگی توانایی صرفه جویی در باتری macOS را تا حد زیادی افزایش می دهد. تنظیمات قبلی صرفه جویی در مصرف انرژی در تنظیمات سیستم به کاربران امکان می دهد که وقتی صفحه نمایش یا دستگاه بعد از مدت زمان مشخصی به خواب می رود ، خود را تنظیم کنند.

در جدیدترین نسخه های macOS ، اپل منوی ویژه باتری را اضافه کرده است که اجازه می دهد فقط صفحه نمایش هنگام کار با باتری کم شود و دستگاه بدون اینکه کاملاً به حالت خواب برود ، یک باتری کم مصرف مصرف کند. مشخص نیست که تمام بهینه سازی هایی که از طریق حالت کم مصرف انجام می شود ، اما ویژگی آیفون بر روی موارد زیر تأثیر می گذارد:

  • ایمیل را بازیابی کنید
  • برنامه پس زمینه را تازه کنید
  • بارگیری خودکار
  • برخی جلوه های بصری
  • قفل خودکار (به طور پیش فرض تا 30 ثانیه)
  • عکسهای iCloud (مکث)
  • 5G (به استثنای پخش ویدئو)

در حالی که در صفحه پیش نمایش iPadOS به حالت کم مصرف اشاره نشده است ، MacRumors پس از نصب اولین پیش نمایش برای توسعه دهندگان ، که امروز در دسترس است ، قادر به دسترسی به این ویژگی بود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *