6 روش به روزرسانی Safari اپل می تواند باعث ایجاد Google Chrome در سال 2021 شود


مرورگر Safari اپل امسال در Mac ، iPhone و iPad در حال تحول اساسی است. در اینجا شش مورد از بهترین ویژگی های جدید موجود در مرورگر وب در سال 2021 آورده شده است.

گوگل کروم همچنان مرورگر غالب بر روی کره زمین است و تنها Safari داخلی اپل در برابر آن مقاومت می کند. چه ویژگی های طراحی جدید باشد ، چه برخی جبران کننده و برخی از پیشرفتهای بزرگ حریم خصوصی ، اپل مطمئناً کاربران شبکه را وسوسه می کند تا با ورود iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS مونتری در اواخر سال 2021 به نماد قطب نما اعتماد کنند.

سافاری نگاه جدیدی به macOS Monterey دارد. برگه ها به سمت نوار ابزار URL هدایت می شوند و بسیار جمع و جورتر به نظر می رسند. با این کار برخی از املاک و مستغلات در نمایشگرهای کوچکتر مانند MacBook Air آزاد می شوند. نوارهای جستجو و URL ها متحد باقی می مانند.

Safari با رد پای Google Chrome ، گروههایی از برگه ها را اضافه می کند و به کاربران امکان می دهد به مکان های مختلف مرورگر برای کار ، بازی و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند. گروه های زبانه از منوی کشویی موجود در نوار کناری Safari ، که در حال حاضر شامل لیست خواندن و موارد دلخواه است ، قابل دسترسی خواهند بود. کافیست روی یکی از گروههای برگه کلیک کنید تا از طریق پنجره گسترش یابد.

مدت زمان طولانی است که توانایی شخصی سازی تجربه وب خود با تجارب شخص ثالث مانند Honey ، Grammarly و Momentum بخشی از سافاری macOS است ، اما اپل برنامه های افزودنی را برای iOS و iPadOS 15 معرفی می کند. Mozilla برای استاندارد کردن کد برنامه های افزودنی وب برای همه مرورگرها. جالب است. برنامه های افزودنی وب موبایل می توانند سر و صدا زیادی به Safari اضافه کنند ، اما در عمل خواهیم دید که چگونه توسعه می یابد.

برنامه های افزودنی WWDC 21 Safari

VPN کاملاً داخلی نیست ، اما دور هم نیست. کتی اسکینر ، مدیر نرم افزار مدیریت حریم خصوصی کاربر اپل ، در جریان این رویداد ، Safari و Mail دیگر به طور خودکار آدرس IP شما را نشان نمی دهند. از این پس ، در iOS ، iPadOS و macOS ، سیری به طور خودکار آدرس IP کاربران را از کسانی که می خواهند نمایه کاربری خود ایجاد کنند ، مخفی می کند.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [trackers] “اپل پس از این رویداد در یک خبر خبری گفت:” نمی تواند از آدرس IP کاربر به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای پیوند دادن فعالیت او در وب سایت ها و ایجاد حساب برای او استفاده کند. “

این ملت بزرگی است. حتی مرور ناشناس مانع از تشخیص عادات مرورگر ارائه دهنده شبکه شما نمی شود ، حتی اگر در فعالیت های خارج از سابقه دستگاه شما تداخل ایجاد کند. با Safari Privacy Relay ، که بخشی از سرویس آتی iCloud Plus است ، این امر در حال تغییر است. با این کار همه فعالیت های شما رمزگذاری می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس نمی تواند رهگیری کند. نحوه کار آن در اینجا است:

“Private Relay اطمینان حاصل می کند که تمام ترافیکی که از دستگاه کاربر خارج می شود رمزگذاری شده است به طوری که هیچ کسی بین کاربر و وب سایتی که بازدید می کند به آن دسترسی ندارد و نمی تواند آن را بخواند ، حتی اپل یا ارائه دهنده شبکه کاربر. سپس تمام درخواست های کاربر از طریق دو رله اینترنتی جداگانه ارسال می شود. اولین آدرس یک آدرس IP ناشناس را به کاربر اختصاص می دهد که مربوط به منطقه وی است ، اما نه مکان واقعی آن. مورد دوم رمزگشایی آدرس وب مورد نظر برای بازدید و هدایت آنها به سمت مقصد است. این تفکیک اطلاعات از حریم خصوصی کاربر محافظت می کند ، زیرا هیچ شیئی نمی تواند هم کاربر را شناسایی کند و هم سایتهایی را که بازدید می کند. “

به عنوان بخشی از گزارشات جدید حریم خصوصی برنامه ، Safari اکنون همه پخش هایی را نشان می دهد که همه ردیاب ها را در سایت های مختلف به شما نشان می دهد که توسط پیشگیری هوشمندانه پیگیری در Safari مسدود شده اند.

گزارش حریم خصوصی سافاری

به روزرسانی های Safari در اواخر سال جاری همراه با عمده به روزرسانی های سیستم عامل منتشر می شود. آنها احتمالاً برای آزمایش در تابستان با نسخه های بتا عمومی که اپل طی هفته های آینده منتشر می کند ، در دسترس خواهند بود.

اگر نگران حریم خصوصی دیجیتال خود هستید ، باید بهترین راهنمای VPN ما را بررسی کنید ، که بهترین ابزارهای محافظت از داده را که آزمایش کرده ایم و هنوز در بازار هستند ، توصیف می کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *