Apple Universal Control چیست؟ مهارت جدید macOS توضیح داده شده است


اپل سالانه خود را راه اندازی کرده است WWDC یک رویداد با یک یادداشت کلیدی که تمام جدیدترین ویژگی های ارائه شده برای iOS ، iPadOS ، macOS و سایر ویژگی های اواخر امسال را نشان می دهد. یکی از ویژگی های قابل توجهی که امسال برای Mac و iPad در نظر گرفته شده است ، کنترل جهانی است – این نحوه عملکرد آن است.

اپل اعلام کرده است که بسیاری از نسخه های به روز شده با macOS Monterey در پاییز امسال ارائه می شود ، از جمله AirPlay ، SharePlay ، Focus ، میانبرها و برخی تغییرات عمده در Safari.

در همین حال ، iPadOS 15 ابزارک ، کتابخانه برنامه ، نمای تقسیم شده و برنامه Translator را دریافت می کند. یکی از ویژگی هایی که می توانید در هر دو به روزرسانی پیدا کنید ، کنترل جهانی است.

اما Apple Universal Control چیست؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی عملکرد جدید برای هر کسی که دارای چندین دستگاه اپل در خانه است ، در ادامه بخوانید.

Universal Control ویژگی جدید اپل است که به کاربران امکان می دهد با یک ماوس یا صفحه کلید به طور یکپارچه بین نمایشگرهای Mac و iPad خود حرکت کنند.

این ویژگی ها اساساً به iPad اجازه می دهد تا به عنوان نمایشگر دوم عمل کند ، بنابراین کاربران می توانند پنجره ها را در بیش از یک صفحه پخش کنند یا محتوا را بین این دو کشیده و رها کنند.

در نمایش SVP مهندسی نرم افزار اپل ، کریگ فدری را می توان طرحی را که با Apple Pencil in Procreate ایجاد کرده است از iPad خود مستقیماً به اسلایدهای KeyBook’s Keynote خود کشیده است.

این ویژگی نیاز به نصب ندارد و فقط به دو دستگاه محدود نمی شود ، همانطور که بعداً فدری با کشیدن تصویر از iPad ، از طریق MacBook و iMac نشان داد.

در حالی که اپل در طول گزارش اصلی فقط یک iMac ، iPad و MacBook را با استفاده از کنترل جهانی نشان داده است ، به نظر می رسد که این ویژگی در هر دستگاهی که از macOS Monterey یا iPadOS 15 استفاده می کند کار خواهد کرد.

برای خط Mac ، این شامل جدیدترین iMac ، MacBook Air ، MacBook Pro 13 اینچی ، Mac mini و Mac مبتنی بر Intel است ، در حالی که iPadOS 15 در iPad mini 4 و بالاتر ، iPad Air 2 و بعدتر در دسترس خواهد بود ، iPad نسل 5 و جدیدتر و همه مدل های iPad Pro.

هر دو سیستم عامل در پاییز امسال در دسترس عموم قرار خواهد گرفت ، اما اگر شما یک توسعه دهنده اپل ثبت شده هستید ، می توانید آنها را زودتر تحویل بگیرید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *