macOS مونتری در ماسه بین M1 و Intel Macs خط می کشدبا اعلام اپل سیلیکون M1 Mac ، این شرکت قول داد که از سخت افزارهای مبتنی بر اینتل برای سالهای آینده پشتیبانی کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که ماشین های قدیمی همچنان بهترین ویژگی ها را دریافت می کنند.

با ورود macOS Monterey در سال جاری ، اپل بین نسل جدید Mac های مبتنی بر M1 و کسانی که از پردازنده های Intel Core i-Series استفاده می کنند ، خط و نشان می کشد.

اپل نشان داد که بسیاری از بهترین ویژگی های جدید macrey Monterey وجود دارد که در Mac مبتنی بر Intel در دسترس نخواهد بود. در صفحه بررسی macOS Monterey (از طریق MacRumors) ، چاپ خوب نشان می دهد که بسیاری از ویژگی ها منحصر به معماری Apple Silicon خواهد بود. و تعداد زیادی از آنها وجود دارد.

این موارد شامل حالت پرتره FaceTime ، متن زنده در عکس ها و Globe جدید تعاملی و یک تجربه دقیق شهر (از جمله لندن) در نقشه های اپل است. علاوه بر این ، صداهای تبدیل متن به گفتار به زبانهای اسکاندیناوی شامل نمی شود ، و همچنین آفلاین است ، دیکته دستگاه.

این برخی از ویژگی های بسیار بزرگ است. حالت عمودی FaceTime که در هنگام تماس ویدیویی پس زمینه را تار می کند و همچنین امکان تعامل با متن در عکسها و تصاویر از ویژگیهای امضای سیستم عامل جدید است.

اپل توضیحی در مورد دلیل انحصاری بودن این ویژگی ها در M1 Mac نداده است ، اما احتمالاً دلایل سخت افزاری سختی وجود دارد به جای اینکه اپل بخواهد کاربران را مجبور به ارتقا مک خود کند.

این اخبار احتمالاً برای کسانی که اخیراً یک مک مبتنی بر اینتل خریداری کرده اند ناامید کننده خواهد بود ، زیرا معتقدند که این پشتیبانی برای سالهای آینده پابرجا خواهد بود. به طور دقیق ، این هنوز هم وجود دارد ، اما این بدان معنی است که با شروع macOS Monterey ، Intel Mac درجه دو خواهد بود.

اینکه آیا این کار کاربران بیشتری را ترغیب می کند تا به مدل های جدید مبتنی بر M1 iMac ، MacBooks یا Mac mini ارتقا پیدا کنند ، باید منتظر ماند ، اما به نظر می رسد این آغاز امکانات و هیچ چیز برای کاربران Mac نیست.

macOS Monterey پاییز امسال راه اندازی می شود ، احتمالاً نسخه بتا عمومی در تابستان امسال در دسترس باشد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *