کدام گوشی را باید بردارید؟


جدیدترین هدفون بی سیم اصلی سونی در دسترس است و با هشدار نسبت به اسپویلر ، WF-1000XM4 بهترین گوشی تا به امروز است.

اما WF-1000XM3 هنوز در دسترس است و بسیار ارزان تر است ، بنابراین بسته به بودجه و نیاز شما هنوز یک مورد برای انتخاب یکی از آنها وجود دارد.

بنابراین کدام یک از Sony WF-1000XM4 در مقابل WF-1000XM3 را باید تهیه کنید؟

WF-1000XM3 در سال 2019 با قیمت 220 پوند به بازار عرضه شد. قیمت از اواسط سال 2020 به سطح فعلی 170 پوند کاهش می یابد ، اما اگر به اطراف نگاه کنید ، حتی ارزان تر می توانید آن را پیدا کنید.

البته WF-1000XM4 بسیار جدیدتر هستند و به همین دلیل به قیمت بالاتری نیاز دارند. XM4 گرانتر از XM3 است که تا به حال در بازار وجود داشته است – قیمت آن 250 پوند است.

شاید با توجه به ویژگی ها و کارایی اضافه شده ای که XM4 نسبت به مدل قبلی ارائه می دهد ، افزایش قیمت عادلانه باشد. اگر یکی از بهترین هدفون های بدون سر و صدا را بدون پرداخت بیش از 200 پوند می خواستید ، اگر بودجه کمتری برای بازی دارید ، WF-1000XM3 مطمئناً ارزش یک نگاه را دارد.

علاوه بر این ، WF-1000XM4 نسبت به درج های قبلی نسبت به ظاهر زاویه دار و محدب XM3 ، ظاهر سنتی تری پیدا می کند.

شکل ارگونومیک تر است ، از XM3 بیرون زده و 10٪ جمع و جورتر است. شاید 10 درصد زیاد به نظر نرسد اما هدفون های جدید سونی بهتر از مدل های قدیمی در گوش قرار می گیرند.

همچنین پوشیدن آنها راحت تر است ، اگرچه خواهیم گفت که راحتی ممکن است مورد خاصی برای هر فرد باشد. به طور نسبی ، WF-1000XM4 بهتر از XM3 (که برای نگه داشتن آنها همیشه به چند فشار نیاز داشت) محکم در گوش ما قرار داشت و احساسی چرب که WF-1000XM3 در بعضی مواقع می تواند ایجاد کند ایجاد نکرد.

بخشی از این نکات جدید گوش پلی اورتان است که برای محکمتر شدن آن به مجرای گوش می چسبد. در حالی که XM4 از پلاگین های گوش پشتیبانی می کند ، این نکات جدید به طور خاص برای پشتیبانی از عایق صدا XM4 ارائه شده است. بهبود دیگر از نظر شکل است که کوچکتر است و بهتر خطوط گوش را می پوشاند.

کیس های شارژ Sony WF-1000XM4 WF-1000XM3

کیس شارژ از نظر سایز کاهش می یابد ، و این باعث می شود تا جیب پسندتر شود ، بدون اینکه عمر باتری را از بین ببرد (که بعدا به آن خواهیم رسید).

و از لحاظ ظاهری ، WF-1000XM4 با لهجه های طلایی کاملاً شیک هستند. آنها به اندازه مدل های قبلی متمایز نیستند ، اما آنچه در این زمینه از دست می دهند ، از نظر راحتی و راحتی بسیار بیشتر به دست می آورند.

مجموعه اصلی در بین دو گوشی ثابت مانده است ، اما سونی تعدادی از ویژگی های جدید را اضافه کرده است که فقط با آخرین مدل کار می کنند.

این شامل آزمایش اندازه گوش است. با استفاده از برنامه هدفون سونی و پخش صدا برای اندازه گیری محکم بودن مهر و موم بین هدفون و گوش شما. اگر هوا بند نباشد ، دو تیک مشاهده خواهید کرد و مطمئن باشید که کاهش صدا در حد مطلوب خود کار خواهد کرد.

ویژگی های برنامه هدفون اتصال Sony برای WF-1000XM4
برنامه هدست سونی برای WF-1000XM4

از دیگر ترفندهای جدید می توان به قابلیت پیکربندی هدست برای لغو سر و صدا ، حالت محیط خاموش و خاموش (که قبلاً نمی توانستید سفارشی سازی کنید) ، پشتیبانی از LDAC (برای پخش جریانی بلوتوث با کیفیت بالاتر) در صورت داشتن تلفن Android و پشتیبانی از هر صدا اشاره کنید. دستیار با استفاده از یک کلمه بیدار (XM4 پشتیبانی طبیعی از Google Assistant و Alexa دارد).

از ویژگی های جدید دیگر می توان به Speak to Chat (مکالمه با چت) اشاره کرد که هنگام شروع مکالمه ، موسیقی را مکث می کند. و مقاومت IPX4 ، به این معنی که XM4 می تواند مقداری آب یا باران را تحمل کند (WF-1000XM3 مقاومت در برابر آب نداشت).

کاهش صدا به دلیل گوشهای جداکننده نویز جدید ، بلکه همچنین از عملکرد دقیق تراشه پردازنده V1 ، که صداهای بیشتری را با قدرت بیشتری سرکوب می کند ، بهبود می یابد (اگرچه XM3 هنوز کاملاً خوب است).

برنامه هدفون سونی امکاناتی برای WF-1000XM3 ارائه می دهد
برنامه هدست سونی برای WF-1000XM3

عمر باتری در مقایسه با مدل قدیمی تر از 6 ساعت به 8 بهبود یافته است. در حالی که عمر باتری با کاهش سر و صدا برابر با 24 ساعت است ، WF-1000XM4 پاهای خود را برای کل باتری دراز می کند (لغو سر و صدا) ، با 36 ساعت در مقایسه با 32 XM3.

با توجه به اینکه به این تعداد مورد که 40٪ کمتر است ، رسیده است ، این رقم بسیار چشمگیری است. شما عمر باتری خود را نسبت به مدل قبلی از دست نمی دهید و چند ساعت دیگر درآمد کسب می کنید.

از دیگر ویژگی هایی که WF-1000XM4 نسبت به مدل قدیمی به خود اختصاص داده است می توان به Android Fast Pair و ویژگی Find My اشاره کرد ، بنابراین اگر هدفون خود را گم کنید ، می توانید از آخرین جایگاه خود مطلع شوید.

WF-1000XM4 همانند جنبه طراحی این دو هدفون ، برندگان برجسته ای هستند. بسیاری از ویژگی های جدید ، کاهش سر و صدا بهبود یافته و عمر بهتر باتری وجود دارد.

از نظر کیفیت صدا ، این پیشرفت چشمگیری نیست – WF-1000XM3 پایه خارق العاده ای دارد ، اما مدل جدید تصفیه ، تزئین و تعهد بیشتر به موسیقی را ارائه می دهد.

لحن و شخصیت هر دو هدفون مشابه است – می توانید درک کنید که از یک خانواده هستند – و مانند WF-1000XM3 ، هدفون های جدید از نظر انتقال هر ژانر موسیقی که دوست دارید چند کاره است. از کلاسیک های قدیمی گرفته تا موسیقی محلی یا طبل و باس ، هدفون های XM4 به طرز خارق العاده ای گویا هستند.

سونی WF-1000XM4 با قاب باز

XM4 پویایی بیشتری را نشان می دهد ، هم به معنای وسیع تر و هم صدا ، جایی که XM3 کمی سنگین به نظر می رسد. آنها همچنین حس کار ایمن تری با باس ، تمرکز بیشتر و سازماندهی بهتر دارند.

جزئیات حتی بهتر هستند و گرچه هر دو احساس طبیعی در مورد صدا و سازها دارند ، WF-1000XM4 آن را به سطح دیگری می رساند. صدا ریزتر ، ریزتر و روشن تر است.

سونی WF-1000XM3 کنار جعبه نشسته بود

این پشتیبانی با پشتیبانی LDAC کمک می کند ، که به WF-1000XM4 کمک می کند تا جریان های با کیفیت بالاتر را از آنچه در گذشته ساخته شده اداره کند. همچنین ویژگی DSEE Extreme (بالاتر از DSEE HX XM3) وجود دارد که می تواند آهنگ ها را با کیفیت با وضوح بالا و همچنین پردازنده جدید V1 مقیاس بندی کند که صدای واضح تری را با فرکانس بیشتری ارائه می دهد و پیشرانه جدید است که صدا را در دامنه فرکانس

در حالی که این دو هدفون از ویژگی های مشابهی برخوردار هستند ، عملکرد صوتی Sony WF-1000XM4 می تواند پیشرفت های کوچکی داشته باشد که به افزایش بزرگتر و صدای بسیار چشمگیرتر کمک می کند.

سونی WF-1000XM4 نه تنها یکی از بهترین هدفون های موجود در حال حاضر است ، بلکه یکی از بهترین هدفونی است که بازار هدفون تاکنون دیده است (و شنیده است). این احساس وجود دارد که این هدفون نوید راحتی بی سیم را می دهد ، این ترکیب با صدای عالی و طیف گسترده ای از ویژگی ها است.

البته قیمت آنها از WF-1000XM3 گران است ، اما اگر توانایی تهیه آن را دارید قطعاً استفاده از XM4 را توصیه می کنیم. ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که باید با تلفن هوشمند اندرویدی از طریق آیفون بدست آورید ، اما در دستگاه های iOS نیز عالی به نظر می رسند.

با این حال ، Sony WF-1000XM3 تسلیم نمی شود و هنوز هم از بیشتر هدفون های بی سیم واقعی بهتر است. ما فراتر از WF-1000XM4 را به عنوان جفت مورد علاقه جدید خود نمی دانیم و اگر توانایی پرداخت آنها را ندارید ، ممکن است ارزش انتظار برای پایین آمدن قیمت را داشته باشد. آنها بسیار خوب هستند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *