پشتیبانی از ویندوز 10 تا پایان سال 2025 ، در یک اشاره بزرگ دیگر برای ویندوز 11مایکروسافت تأیید کرده است که پشتیبانی از ویندوز 10 را در سال 2025 پایان می دهد ، در میان حدس و گمان ها در مورد اعلام سیستم عامل ویندوز 11 ، که به گفته او هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

مایکروسافت پیش از رویداد رونمایی ویندوز در 24 ژوئن ، در 24 ژوئن تأیید کرد که سیستم عامل دسک تاپ فعلی در 14 اکتبر 2025 به پایان چرخه حیات خود می رسد. این بدان معنی است که دیگر امنیت یا به روزرسانی ویژگی را دریافت نخواهد کرد ، اگرچه مایکروسافت اغلب گسترش می یابد این کاربران تاریخ را به نسخه های گذشته تغییر می دهند.

در پستی (از طریق BetaNews) در صفحه چرخه زندگی ویندوز 10 خانگی و پرو ، این شرکت نوشت: “مایکروسافت حداقل 14 ماه اکتبر 2025 به حفظ کانال نیمه سالانه ویندوز 10 ادامه خواهد داد.”

اینکه آیا این بدان معناست که ما هنوز ویندوز 11 را خواهیم دید ، باید منتظر ماند یا خیر ، اما این بدان معناست که مایکروسافت از نوعی جانشین برنامه ریزی شده در آینده نزدیک برخوردار است. ما هفته گذشته زمزمه ای از نام Windows Sun Valley شنیده ایم ، اما احتمالاً این یک نام رمز برای هر کاری است که مایکروسافت انجام می دهد.

تا همین اواخر ، حرف رسمی مایکروسافت این بود که ویندوز 10 آخرین نام محبوب ترین سیستم عامل در جهان خواهد بود. در اوایل سال 2015 ، مایکروسافت خودش گفته بود که ویندوز 10 “آخرین نسخه ویندوز” خواهد بود و ما خیلی کم شنیده بودیم که پیشنهاد کنیم که سیستم عامل فعلی به روز شود.

بعد از آن مایکروسافت بیلد ، ماه گذشته ، هنگامی که مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا فاش کرد که او از نسخه کاملاً جدید و فوق سری سیستم عامل استفاده می کند که این شرکت به زودی از آن رونمایی خواهد کرد.

وی گفت: “ما به زودی یکی از مهمترین به روزرسانیهای ویندوز را طی دهه گذشته به اشتراک خواهیم گذاشت تا فرصتهای اقتصادی بیشتری را برای توسعه دهندگان و سازندگان باز کنیم. طی چند ماه گذشته خودم میزبانی آن را انجام داده ام و از نسل بعدی ویندوز بسیار هیجان زده ام. قول ما به شما این است: ما امروز فرصت های بیشتری برای هر توسعه دهنده ویندوز ایجاد خواهیم کرد و از هر سازنده ای که به دنبال ابتکاری ترین ، جدیدترین ، پلت فرم باز برای ساخت و توزیع و کسب درآمد از برنامه ها است استقبال می کنیم. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن خیلی زود هستیم. “

اینکه آیا شاهد اجرای ویندوز 11 بر روی بهترین لپ تاپ ها در سال 2021 یا بعد از آن خواهیم بود ، باید منتظر ماند ، اما مایکروسافت مشخصاً قبل از رویداد 24 ژوئن چیزی بزرگ در آستین دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *